His Forum

His'lerinize Güvenin

Değişen Google Logoları

Paylaş
    RaZoR
    Süper Moderatör
    Süper Moderatör

Erkek
    Lakap : --

default Değişen Google Logoları

Mesaj tarafından RaZoR Bir Paz Tem. 20, 2008 3:08 am

Google’ın önemli günlerde logosunu değiştirip o güne uygun anlamlı logolar yaptığını ve bazen bu logoları kullanıcılarına da yaptırttığınıbiliyoruz. Ben de bu logo yarışmalarından birisine katılmıştım ve bu konuda kabiliyetim olmadığını farkettim. =P

Son 3 gündür Google, Doodle’ını değiştiriyor. Önce Kırkpınar için bir logo yaptılar, ardından Chagall’ın doğum günü için bir logo yaptılar ve geçenlerde Nasreddin Hoca için bir logo yapmışlar. Bunun için onlara bir teşekkür etmemiz gerekiyor. Ancak arama sonuçlarına gitmeyi denediğimde farkettim ki arama sonuçlarını göstermek istedikleri sayfa ile gösterdikleri sayfa birbirini tutmuyor. Öyle olsaydı Nasreddin Hoca’nın adının Hasreddin Hoca olması gerekirdi (:

Evet Google’ı önemli günlere gösterdiği duyarlılık sebebiyle tebrik ediyorum. Ancak logoya koydukları linkin yanlış olduğu konusunda birileri onları uyarmalı. Çünkü logoya tıkladığınızda “Hasreddin Hoca” arama sonuçlarına gidiyorsunuz ve arama sonuçlarının hemen üstünde Bunu mu demek istediniz? “Nasreddin Hoca” yazıyor. Ben de soruyorum Google’a: “Google, Nasreddin Hoca mı demek istedin?”

Google da olmasa internette eğlenemeyecekmişiz. YouTube’da kapalı zaten. Aslında proxylerle veya DNS ile girilebiliyormuş...

Hamiş: Hasreddin Hoca, eski ve kullanılmayan adı olarak geçiyor olabilirmiş diyorlar. Ayrıca ekşisözlüğe baktığımda ben bakmadan 1 dakika önce eklenmiş bir başlık buldum “Hasreddin Hoca” diye. Orda da Google’a bir güzel latifeler etmişler.

Admin
    Admin

Erkek
    Lakap : Bureska

default Geri: Değişen Google Logoları

Mesaj tarafından Burak_ADM!N Bir Salı Tem. 29, 2008 6:38 am

Paylasım İçin Saolasın Biliorum bunları

Forum Saati Ptsi Kas. 20, 2017 7:58 am